facebook-kiedy-publikowac-posty

Facebook – kiedy publikować posty?

Rzeczy wydaje się prosta – gdy mam coś do powiedzenia, kiedy chcę się czymś podzielić to nie ważne, jaki jest dzień tygodnia ani która godzina – po prostu publikuję. Tak działam ja, tak działa większość z nas na prywatnych kontach facebookowych.

Jednak funpage rządzi się swoimi prawami i tutaj okazuje się, że czas publikacji postów może mieć znaczenie na jego zasięg. Oczywiście sam Facebook nie powie wprost kiedy publikować, dlatego każdy z nas, w oparciu o metodę prób i błędów powinien sam obserwować kiedy zasięgi rosną a kiedy nie. Jakie jest moje doświadczenie w tej kwestii? – na dzień dzisiejszy (bo, po aktualizacjach dokonywanych przez Facebooka wszystko może się zmienić) największy zasięg mają posty publikowane w okolicach godziny 10 rano w sobotę.

Posty pojawiające się właśnie tego dnia i o tej porze generowały mojemu klientowi zasięgi ok 16 000 odbiorców dla Funpage mającego mniej niż 2000 fanów. Natomiast zasięg 3000 odbiorów został osiągnięty dla Funpage z jedynie 80 fanami. Nie muszę chyba dodawać że były to zasięgi bezpłatne czyli organiczne. Oczywiście sama data publikacji „wiosny nie czyni”. gdyż na zasięgi ogromny wpływ ma również treść, grafika, zdjęcia, jakość, źródło publikacji…i wiele wiele innych, o których niebawem również napiszę.